Ulice 5.května prošla již v minulém roce velkými úpravami. Dělali se zde nové rozvody elektřiny a plynu. Letos se v této ulici, kde sídlí Gymnázium, udělá nový povrch silnice a opraví se chodníky. Rekonstrukce bude stát tři miliony osm set tisíc korun. Do konce června by mělo být vše hotové.


V letošním roce se dočká změny i ulice Zahradní, která je podle slov starosty v nejhorším stavu. Před tím, než se udělá nový povrch, se musí vyměnit vedení vody. Cena všech prací je odhadována na čtyři miliony.


Milion a půl, to je množství peněz, které bude směřovat do prunéřovské silnice. Jedná se o komunikaci, která vede před domy nepřizpůsobivých občanů. „Jsou zde veliké díry od náklaďáků, musíme ji opravit, aby kvůli kvalitě silnice nejezdili přes město,“ vysvětluje starosta.


Další z ulic, které projdou rekonstrukcí je ulice Nerudova. Ta vyúsťuje do Lázeňské, která také prochází rekonstrukcí. Nově by měla být celá ulice průjezdná. Termín dokončení Lázeňské je květen, stejný by měl být i pro Nerudovu. „Rekonstrukce vyjde na půl milionu, ale pomůže to lidem, kteří zde bydlí,“ říká starosta.


Hodně bude Kadaň investovat do opravy komunikací a dopravních ploch na sídlišti C. Na rekonstrukce a celkové změny v dopravní infrastruktuře vyčlenilo město ze svého rozpočtu šest milionů a sto tisíc. Vše bude probíhat současně s regenerací panelových sídlišť. První etapa se bude věnovat komunikacím pod Albertem.


Mimo tyto opravy zahrnula Kadaň do investičních akcí na letošní rok rekonstrukce ulic Pionýrů, Na Průtahu, Na Podlesí, Máchova a J. Švermy.
Na opravu chodníků a komunikací, včetně chodníku v průmyslové zóně Královský vrch a opravy dopravních ploch v rámci regenerace sídlišť město letos vynaloží ze svého rozpočtu celkem třicet pět milionů korun.