Mp trojka neslouží k poslechu hudby, nýbrž k nahrávání. „Nechali jsme se inspirovat Ústím nad Labem, kde přehrávače používají už bezmála dva roky. Pomáhají především při řešení přestupků a jejich zpětném dokazování,“ vysvětlil velitel kadaňské městské policie Jindřich Drozd.
V praxi to vypadá tak, že strážník viníka přistiženého při nějakém přečinu upozorní, že rozhovor bude nahráván.
 
„To zabírá. Například jsme řešili přestupek řidiče, který zastavil na přechodu pro chodce. Nejdříve byl vulgární a strážníkovi vyhrožoval. Když byl upozorněn, že se vše nahrává, tak se zklidnil a ještě se omluvil,“ popisoval Jindřich Drozd.
 
„Nebo jsme byli přizváni Českou obchodní inspekcí při projednávání přestupku majitelky v jejím obchodě. Padlo tam několik ostrých slov, vše jsme nahrávali, inspekce si pak vyžádala od nás záznam,“ připojil další případ z praxe strážník Václav Fišer.
 
Díky nahrávkám mohou strážníci chránit sami sebe. „Dřív, když samotný strážník řešil přestupek s jedním nebo více lidmi, zpětné dokazování bylo obtížné. Nechtěli svoji vinu uznat, stěžovali si na chování strážníka. V takových případech stálo slovo proti slovu. To se nahráváním odbouralo,“ dodal velitel Drozd. Všechny získané nahrávky strážníci ukládají do počítače, kde jsou archivovány.