Kabelová televize, která budovu vlastní, zahájila stavební práce v říjnu loňského roku. Sál, který pochází ze sedmdesátých let, úplně změnil styl.


„Pořídili jsme interiér laděný do červena, digitální ozvučení, větší plátno a novou vzduchotechniku,“ nastínila vedoucí střediska kulturních zařízení Lenka Maříková. „Původních 388 sedadel nahradilo 202 nových, zato pohodlnějších,“ dodala. Snížení míst na polovinu, je reakce na nižší návštěvnost. Na jedno promítání totiž v průměru docházelo přibližně čtyřicet diváků.


Další změnou je rozšířené pódium před plátnem, které je nyní vhodné i pro divadelní představení malých forem, koncerty, přednášky a školení.


Další fáze kompletní obnovy budovy Kina Hvězda budou probíhat ještě dva roky. Tentokrát ale nebudou vykoupeny uzavřením kina pro diváky. Už příští rok má být opraveno foyer a také předsálí, kde nově vzniknou kanceláře pro Kabelou televizi. Závěrečnou tečkou má být nová fasáda. Celkový rozpočet je vyčíslen na přibližně dvacet miliónů korun, z toho rekonstrukce sálu vyšla na dvanáct miliónů.


Přestože kino prošlo nemalými úpravami, provozovatel vzkazuje, že se cena vstupného nemění. „Představenstvo Kabelové televize neuvažuje o navýšení. Budeme požadovat minimální cenu, stanovenou distributorem, což je sedmdesát až osmdesát korun za představení,“ dodává Lenka Maříková.


Promítání bude opět zahájeno v sobotu 1. března a každá desátá vstupenka bude zdarma. Začíná ve 14 hodin pohádkou Říše hraček a v 16 hodin dobrodružným příběhem pro děti Zlatý kompas. V 18 hodin uvede herecká delegace v čele s herečkou Zlatou Adamovskou film Svatba na bitevní poli a od 20 hodin diváci mohou vidět český film Václav. V neděli se program s mírnou obměnou opakuje.

„Chceme divákům nahradit téměř půlrok, kdy jsme nepromítali, a tak budeme dávat filmy, které nám utekly i novinky,“ přislíbila Lenka Maříková.