Nová víceúčelová sportovní hala by měla stát mezi tenisovými kurty a zimním stadionem. Sportovní stánek bude podle starosty Kadaně Jiřího Kulhánka určen jak sportovním oddílům tak veřejnosti.

„V nové hale by měly být tribuny pro 350 sedících diváků. Byla by tam recepce, samozřejmě zázemí, posilovna a počítalo se i se squashem,“ popisuje jak by to mělo v hale vypadat starosta. „Součástí projektu by měl být i bazén,“ dodává.

Sportovci musejí dojíždět


Takový sportovní stánek by si Kadaň jistě zasloužila. Některé sportovní oddíly totiž musí dojíždět do Chomutova. Jako příklad lze uvést prvoligové hráče florbalu. „Samozřejmě by to nám i ostatním klubům pomohlo,“ říká manažer florbalového klubu FBC Kadaň Petr Hybner. Florbalisté musí v Kadani trénovat na hřišti, které nemá regulérní rozměry. „Chlapi, kteří hrají první ligu, musí dojíždět aspoň jednou týdně do Chomutova. Kdyby tady byla hala, určitě by to bylo vidět i na výkonu,“ dodává manžer.


Pokud se nepodaří peníze získat, tak se starosta sejde s oddíly a bude se snažit najít jiné řešení.

http://www.mesto-kadan.cz/viceucelova-sportovni-hala-projekt/sportovni-hala.php


Další kandidáti na dotace

Poslední projekt, se kterým jde Kadaň do boje o dotace, je dům ve Švermově ulici s číslem popisným 7. „Jedná se o dům, který byl léta opuštěn a chátrá,“ řekl starosta. „Koupil jej tehdejší poslanec Malý a dům pak zchátral.“ Město dům někdy v roce 2002 koupilo a opravilo do stavu v jakém je dnes. Přesto se pro něj nenašlo uplatnění.

„Nabízeli jsme jej k prodeji, nicméně jsme pro něj nenašli využití,“ informuje starosta. Na stěnách jsou totiž památkově chráněné malby, které město nechalo restaurovat. „Proto jsme na něj udělali projekt na regionálně informační centrum,“ dovysvětlil. Do nového centra by se přesunulo také současné městské informační centrum, které momentálně sídlí na náměstí vedle radnice.


Nové středisko pak nabídne širší spektrum služeb. Informace zde budou moct získávat jak turisté, tak občané. Turisté se tu dozví kde se co nachází a kam se vydat, a to jak pěšky, tak na kole. Občané Kadaně zase získají informace o kulturním dění a akcích, které město plánuje.


Navíc by zde mělo vzniknout kontaktní místo, kde by se například mohly pořádat různé konference, setkání nebo workshopy. Neméně důležitou součástí centra budou veřejné záchodky, které budou otevřené i v sobotu a neděli. Navíc se počítá i s půjčovnou kol. V době, kdy se rozšiřují cyklostezky, by měla být hojně využívána.


Realizace tohoto projektu vyjde na patnáct milionů korun. Podle starosty by šel tento projekt realizovat i v případě, kdyby se dotace z evropských fondů nepodařilo získat. „Dotace by šly totiž také čerpat z ministretsva kultury,“ informoval starosta. „Projekt však dobře odpovídá podmínkám vypsaného dotačního programu,“ oznámil.


Splňuje totiž hned dvě podmínky. Jednou z nich je, že se jedná o historickou památku a ta druhá se vztahuje k tomu, že centrum bude sloužit turistickému ruchu.


Oproti tomu bude vybudování sportovní haly několikanásobně dražší. Jen hala bez bazénové části bude stát okolo sto milionů korun.
„Tam vidím naděje menší. Sice to splňuje podmínky, které si od nás Evropská unie vynucuje, ale nemá to tolik integračních prvků jako sídliště nebo nábřežní promenáda Maxipsa Fíka, na které budeme také žádat o dotace,“ svěřil se starosta.


Ze všech čtyř projektů se kterými půjde Kadaň do boje o získání dotací, má největší šanci na úspěch promenáda. Přesto je starosta optimistický a tvrdí, že pokud na některý z projektů peníze nezíská, bude to zkoušet znovu, nebo jinými cestami a postupně.