Dopravní hřiště


Na fotbalovém hřišti, které bylo součástí bývalých kasáren, se za chvíli budou moct prohánět děti. Vzniká tady totiž nové dopravní hřiště. Budou sem docházet v rámci školní výuky, aby si osvojily pravidla silničního provozu. Hřiště je však určeno i pro veřejnost.


Silničky budou asfaltové a osazené dopravními značkami, součástí hřiště bude půjčovna kol. Hřiště je zatím v přípravné fázi, přesto jde již nyní vidět kudy povedou silničky a kde bude kruhový objezd.


Vybudování dopravního hřiště je pouze první etapa, do které se investuje čtyři a půl milionu korun. „Máme zpracovaný projekt na okružní komunikaci a dětské hřiště, které by bylo hned za tím dopravním,“ informuje starosta Jiří Kulhánek. Na druhou etapu bude město žádat o dotace, tak jak tomu bylo v případě té první, kdy město získalo polovinu peněz z celkové sumy.


Cyklotrialové hřiště


Cyklotrialové hřiště vzniklo na žádost, která přišla z řad mládeže. „Město nechalo zpracovat návrh pražským projektantem, který pak kluci ještě sami doplnili, protože se jim trasa nezdála dost nebezpečná,“ říká starosta. Inspirovat se nechali karlovarským cyklotrialovým hřištěm.


Jeden milion dvě stě tisíc dá město na moderní sportoviště ze svého rozpočtu. Dosud mohli „cyklisté“ využívat jen U rampu, kde se střídali s skateboardisty.


Víceúčelové hřiště


Další hřiště vzniká na „céčku“ vedle prodejny Albert. Jeho součástí bude víceúčelové hřiště s polyuretanovým povrchem a plácek na beach volejbal. Momentálně už je podklad víceúčelového hřiště připraven a čeká se na příznivější počasí, aby se mohl udělat umělý povrch.


Obě hřiště bude provozovat Dům dětí a mládeže Šuplík. „Hřiště bude oplocené a zřídí se určitý provozní řád, mimo vymezenou dobu bude hřiště uzavřené,“ oznamuje starosta.


Mezi hřišti jsou dřevěné tribuny a kolem se buduje chodník, který povede až k supermarketu. Město vyjde hřiště na šest a půl milionu korun.