Návštěvníci mohli rozmlouvat se šéfredaktorem Chomutovského deníku Josefem Duškem a s krajským šéfredaktorem Miroslavem Pakostou. Na otázky ohledně bezpečnosti odpovídal zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR v Chomutově podplukovník Ladislav Loun. Ke stavu komunikací více prozradil vedoucí odboru výstavby Milan Straka.

Příchozí se mohli dozvědět, v čem je Kadaň v oblasti kriminality zvláštní. Jaká je zločinnost dětí a více o spolupráci státní a městské policie. Také kolik tu působí policistů a jestli je to dost nebo zdali se v Kadani nějak projevilo navýšení počtu policistů po zrušení celnic.

Mohli se svěřit v jaké oblasti města jsou chodníky a silnice nejvíc rozbité. Kolik radnice každoročně uvolňuje peněz do oprav a jestli má dlouhodobý plán jejich oprav. Má v rozpočtu rezervu na opravy, jako v sousedním Chomutově, nebo radnice vybírá projekty výhradně sama?

Program se ale netýkal jen vážných námětů. Diváci viděli také vystoupení dětí Tanečního studia Reflex. Starší žákyně předvedly streetdance. Ti nejmenší dostali koláče a lízátka a jejich rodiče si mohli prohlédnout modely vozů. Společně si pak zakopali do balónu, kde zvláštní přístroj naměřil, jakou rychlostí v hodině letí.

Příští Den s Deníkem se bude konat 21. dubna v Chomutově na parkovišti Severočeských dolů. Tématem bude odvolání Přemysla Rabase z funkce ředitele zooparku. Přemysl Rabas pozvání přijal, pozváni jsou také zástupci radnice, nikdo z nich však zatím účast nepotvrdil.