V období 2007 až 2013 připutují z Evropské unie do České republiky desítky miliard korun. Část evropských financí bude mít k dispozici Ústecký kraj.
„Nečekáme s rukama v klíně. Připravujeme dílčí projekty, které bychom mohli lidově řečeno na operační program napasovat,“ vyjádřil se pro Kadaňské noviny kadaňský starosta Jiří Kulhánek.


Proto Kadaň připravuje Integrovaný plán rozvoje města, který je nutný pro žádání o dotace na tyto projekty. „Vyzvali jsme občanská sdružení, příspěvkové organizace, podnikatele a další subjekty ke spolupráci na tvorbě projektů, abychom je mohli podat společně a podpořit se navzájem. Projekty, které budou navzájem provázány, mají větší šanci na úspěch,“ pokračoval starosta.


Mezi projekty, na které Kadaň požádá o dotace, je například nábřežní promenáda, obnova sídliště C, síť cyklostezek, rekonstrukce kadaňských škol, obnova domu č.p. 7 v ulici J. Švermy, naučná stezka, stavba sportovišť včetně sportovní haly, kemp na koupališti nebo in–line trasa pro bruslaře v lesoparku.
„Konkurence bude veliká a já doufám, že se nám alespoň s polovinou projektů podaří uspět,“ dodal starosta.