Kadaňští zastupitelé valnou většinou schválili změnu územního plánu, který řešil právě danou lokalitu. Přeloženo – dali stavbě čerpací stanice zelenou. Paradoxně, jedním z kritiků jejich rozhodnutí je i starosta Jiří Kulhánek. „Pro změnu v územním plánu jsem nehlasoval, osobně jsem proti,“ řekl Deníku Jiří Kulhánek.


Jak vysvětlil, pozemek není města ale soukromníků. „Několikrát jsem s nimi jednal o prodeji nebo převodu pozemků, ale nesouhlasili. Pět let byla situace patová. Prostor nevypadá na pohled hezky, trávník s vyšlapanou cestou a v zimě bláto. Proto si myslím, že zastupitelé chtěli situaci vyřešit,“ pokračoval.
Další odpůrce stavby je možno nalézt na internetových stránkách kadaňského webu. „Nepřipadá mi nutné se uprostřed města kochat výhledem na pumpu,“ píše František Červený.


„Alespoň, že podle plánů by to něměla být taková ta klasická benzínka. Budova je patrová a měly by tam být další služby. Průchod bude zachován v podobě chodníku podél hřiště a dojde k výsadbě stromů, které odstíní benzínku od okolí,“ dodal starosta.