Jednou z největších investičních akcí je regenerace panelového sídliště C. „Někdy na jaře odstartují první práce na parkovišti pod Albertem. Celá regenerace céčka vyjde na devadesát milionů, rozdělíme ji na několik etap. Když se podaří získat dotaci, do tří let bude hotovo,“ slíbil kadaňský starosta Jiří Kulhánek.
Dále radnice počítá s výstavbou cyklostezky, která povede od řeky, podél průtahu a skončí v městském parku. A výčet pokračuje – dvou a půlkilometrová dráha pro in–line bruslaře v lesoparku, rekonstrukce ulic 5. května a Zahradní, nová klimatizace v kulturním domě Střelnice.


Město také dokončí stavbu sportoviště pod Šuplíkem, cyklotrialové hřiště a dopravní hřiště v areálu bývalých kasáren. Rozpočet pamatuje i na další etapu odkrývání vzácných fresek ve františkánském klášteře, město požádá i o dotaci na rekonstrukci části střechy hradu.


Právě prostřednictvím dotací může Kadaň příští rok získat nad rámec rozpočtu další miliony. „Požádáme o dotaci na dva velké projekty. Tím prvním je Nábřeží Maxipsa Fíka, druhým stavba sportovní haly. Velké naděje si dáváme především u prvního projektu,“ řekl Deníku Jiří Kulhánek.


Podle předběžných odhadů vycházejí v součtu oba projekty na astronomických dvě stě šedesát milionů korun. Sto na sportovní halu a sto šedesát milionů na projekt Nábřeží. „Co se týče Nábřeží Maxipsa Fíka, o naší žádosti bude jasno nejpozději v květnu,“ dodal na závěr kadaňský starosta.