Po zhruba šedesátimilionové rekonstrukci kadaňského sídliště „B“ by mělo v příštích letech přijít na řadu sídliště „C“. Rekonstrukce se dotkne zhruba dvou tisícovek lidí, které na „céčku“ bydlí.


„V současné době připravujeme na regeneraci tohoto sídliště projektovou dokumentaci. Podle hrubého odhadu bude vše stát devadesát milionů korun, je to tedy jedna z největších investičních akcí za poslední dobu,“ řekl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.
Rekonstrukce zásadním způsobem změní tvář „céčka.“ Projekt zahrnuje nové chodníky, zeleň, dětská hřiště, sídlištěm by měla vést i cyklostezka. Ovšem ta největší změna k lepšímu se týká parkování. „ Na „céčku“ je s parkováním velký problém, proto přibude velký počet parkovacích míst,“ pokračoval kadaňský starosta.


Kdy se začne stavět a jak dlouho bude rekonstrukce sídliště trvat, závisí na dotacích z Evropské unie. „V nejlepším případě můžeme od unie získat až pětaosmdesát procent celkové částky. Každopádně regeneraci rozdělíme na několik etap. Když bude dotace, mohlo by se vše zvládnout za čtyři roky,“ slíbil Kulhánek.
Město se do „céčka“ pustí, i kdyby s dotacemi úspěšné nebylo. „Pak bychom ovšem práce museli rozdělit na více etap a vše by logicky trvalo déle,“ dodal starosta.