Do jirkovského zastupitelstva včera usedl staronový člen. Zastupitelka za ODS Eva Junková se vzdala své funkce a místo ni nastoupil jako náhradník Libor Zamazal, který již byl zastupitelem za stejnou stranu v minulém volebním období.
Osmapadesátiletá dětská lékařka Junková, která v zastupitelstvu zasedala poprvé, uvedla pro svou rezignaci jediný důvod – pracovní vytíženost.
Novým zastupitelem se stal sedmačtyřicetiletý Libor Zamazal, ředitel tepelného hospodářství jirkovské společnosti Z–Real. Přitom podle výsledků voleb měl Junkovou nahradit Martin Horna, který byl prvním náhradníkem ODS. Zamazal byl na seznamu náhradníků dokonce až na čtvrtém místě, před ním měly na post nárok ještě jiné dvě kandidátky – Věra Holopírková a Danuše Buriánová.
Proč nikdo ze tří náhradníků křeslo zastupitele nevzal? Na to včera ani sám Zamazal, ani šéf jirkovských občanských demokratů Miroslav Mikulášek neměli uspokojivou odpověď. „Všichni tři kandidaturu odmítli,“ byla jediná reakce, kterou se nám od nich podařilo během včerejšího zastupitelstva získat.
Eva Junková kandidovala do zastupitelstva až z patnáctého místa na kandidátce, ale její jméno zakroužkovalo tolik lidí, že jí to vyneslo až mezi osm zastupitelů ODS, kteří získali mandát. Skončila dokonce čtvrtá. Funkce se vzdala přesně rok po volbách.
Na Chomutovsku to není v tomto volebním období první případ, kdy se zastupitel vzdal svého mandátu. V Klášterci už odešli dva zastupitelé, za ně však nastoupili vždy první náhradníci. Na svou funkci po třech měsících rezignoval také chomutovský chirurg Petr Skála, kterého lidé před rokem zvolili do Senátu. V tomto případě se musely konat nové volby.