Okolo třiceti jednoduchých garáží by město vystavělo na sídlišti, na ploše mezi ulicemi Mládežnická a Krušnohorská. Poté by je prodalo místním zájemcům.

„Zatím je plán v přípravné fázi. Aby se město mohlo do realizace pustit, potřebuje vědět, jaký je mezi lidmi zájem o koupi vlastní garáže,“ informuje tisková mluvčí Jirkova Eva Dušková.


Cena jedné garáže by se měla podle vedení města vejít do sto tisíc korun. „Upřesnění ceny a další detaily vyplynou až z projektu, který se bude teprve připravovat,“ sděluje mluvčí. Nyní je už ale jasné, že na volném prostranství vznikne oplocená garážová osada s příjezdovou komunikací a osvětlením.
Díky novým garážím by se mělo ulevit i řidičům, kteří parkují v sousedních ulicích. Najít volné místo by pak mělo být o něco jednodušší. Zlepšení situace se však Jirkováci dočkají nejdříve v roce 2010. Jen vypracování samotného projektu si vyžádá padesát tři týdnů.


Již nyní však město vyzývá zájemce o vlastní bezpečné parkovací místo, aby se hlásili na městském úřadě. Vážní zájemci, kteří jsou ochotni zaplatit ještě před stavbou zálohu, se mohou přihlásit na odboru rozvoje a vztahů s veřejností.

Zájemci, kteří jsou schopni složit před zahájením stavby zálohu, se můžou hlásit na i.kocourkova@jirkov.cz.