Třiadvacet hektarů pozemků městské skládky v Jirkově od včerejšího večera vlastní dánská firma Marius Pedersen. Jirkov za pozemky vyinkasuje něco málo přes tři miliony korun. Za skládku jako celek dostane dohromady šest a půl milionu.


O prodeji pozemků včera po více jak dvouhodinové diskuzi rozhodli jirkovští radní na svém mimořádném zasedání.
Debata se dotkla i ceny. „Zdá se mi podhodnocená,“ nechal se slyšet zastupitel Stanislav Moutelík.
Tím hlavním problémem byli ovšem motokrosoví nadšenci z MX Clubu vedení Erichem Hrubým z Vysoké Pece. V čem byl problém? Club podepsal s městem dvacetiletou nájemní smlouvu na část pozemku v sousedství skládky, na kterém buduje motokrosový areál. Ten byl ovšem zahrnut v „balíčku“ pozemků, o který měl zájem Marius Pedersen. „Jsme připraveni vstoupit do hry a nabídnout za tento pozemek svou vlastní cenu,“ vystoupil na jednání Erich Hrubý.


Na toto téma posléze jirkovští zastupitelé diskutovali bezmála dvě hodiny. Nakonec se motorkáři i zástupce Marius Pedersen dohodli. Dánové převzali po městu závazky spojené s nájmem a navíc snížili částku za roční pronájem.
Pro prodej nakonec hlasovala většina zastupitelů, proti byl pouze Ivo Brabec z ODS a bývalý ředitel Podniku služeb Jirkov Michal Batrin.


Dánové tak nyní vlastní pozemky pod skládkou a zanedlouho se s velkou pravděpodobností stanou vlastníky celé skládky, jakožto části Podniku služeb. Za to zaplatí dalších tři a půl milionu. Zbývá už jenom vypracování smlouvy, pod kterou se podepíší městští radní, kteří tvoří valnou hromadu Podniku.