„V prvním čtení návrhu rozpočtu jde prozatím o souhrn zbožných přání jednotlivých odborů a příspěvkové organizace města přijdou na řadu ve druhém. Rozpočet města se bude odvíjet podle akčního plánu, který stanoví priority rozvoje Jirkova,“ uvedla tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.
Na předních místech v seznamu investičních akcí na rok 2008 tak bude například sportovní areál u 4.ZŠ v Krušnohorské ulici za 19 milionů korun, rekonstrukce Kludského vily ve Vinařické ulici na knihovnu za 37 milionů, další dvě dětská hřiště za milion korun či vybudování tržiště v ulici Tyršova za 4,8 milionu.

Velké investice pro rok 2008

Energetické audity v základních a mateřských školách – 45 milion
Rekonstrukce Kludského vily – 37 milionů
Sportovní areál u 4. ZŠ – 19 milionů
Tržiště v Tyršové ulici – 4,8 milionu
Šatny a sociáln í zařízení v ZŠ Praktické v Mostecké ulici – 4,4 milionu
Pokračování chodníku do Březenec – 1,3 milionu
Dvě dětská hřiště – 1 milion korun.Důležitou investicí je také například přístavba sociálního zařízení a šaten pro tělocvičnu v ZŠ praktické v Mostecké ulici za 4,4 milionu či druhá etapa vybudování chodníku do Březence za 1,3 milionu, a také energetické audity základních a mateřských škol, které spolykají celkem 45 milionů korun.
„Rozpočet by měl být vyrovnaný. Podle prvního návrhu by na investice mělo jít 234 milionů korun, na veřejné služby téměř 50 milionů korun,“ přidala pár čísel Eva Dušková.
Zastupitelé se začnou rozpočtem zaobírat o pár týdnů dříve než je obvyklé. „Je to proto, aby nováčci v zastupitelstvu měli více času a mohli se se všemi potřebnými dokumenty seznámit,“ vysvětlila mluvčí. Následovat bude ještě druhé čtení, na třetím čtení začátkem roku by se měl rozpočet už schvalovat definitivně.