Koncepce, kterou předložila komisi při výběrovém řízení, je založena na rozšíření nabídky zájmových činností pro děti i mládež, ve všech oblastech které je zajímají.


Nejdříve bude zjišťovat, co umožní prostory, které v Paraplíčku jsou, co všechno se tam vejde. Místnosti pak chce maximálně využít a eventuelně získat i prostory navíc, třeba i mimo budovu Paraplíčka. „Chci se obrátit na rodiče, kteří mají nějakého koníčka a rádi by svoje zkušenosti předali dětem. Z jejich řad bych chtěla získat externisty, kterých je doposud málo. Může se například jednat o radiomodeláře, chovatele zvířat. Tak by mohly vzniknout i kroužky, kde by se lepili draci nebo stavěly modely mašinek,“ říká nová ředitelka Zdeňka Koprušťáková.


Cílem nové ředitelky je i oslovení dětí z ulice. Chce aby předložily své návrhy a přestěhovaly své aktivity do budovy Paraplíčka. Jako příklad uvádí různé sporty, které mladí provozují na ulici.


Kromě nápadů, které přijdou od rodičů či samotných dětí, má v plánu opět zavést cyklokroužek a nárazové akce. „Jako výjezdy do okolí na kolech či bruslích,“ uvádí příklad.


Jejím cílem a snem je vybudovat dětské centrum. „Tam by mělo být místo pro všechny věkové kategorie. Najde se tu pískoviště, kolotoče, lavičky pro rodiče, skatepark, horolezecká stěna, víceúčelové hřiště. To ale nemůžu vybudovat sama. Muselo by se najít místo a získat peníze, například z dotací Evropské unie“ svěřuje se.


O ředitelský post byl vcelku velký zájem. Na konkurz se přihlásilo sedm lidí, z nichž všichni byli pozváni k výběrovému řízení. Na konec se jich dostavilo pouze šest. Stejný byl počet lidí zasedajících v komisi, z nichž pět hlasovalo právě pro Zdeňku Koprušťákovou.