„Máme vytipovaných několik ulic. První zátah proběhne na některé frekventované, jako je například Chomutovská, Dvořákova nebo Alešova,“ prozradila tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.


Město si radar vypůjčí od jedné pražské firmy, k dispozici jim bude tři měsíce. „Po uplynutí této doby se rozhodne, jestli smlouvu prodloužíme nebo ukončíme,“ uvedla ředitelka Městské policie Marta Bendová.
Firma získá za pronájem radaru třetinu částky vybranou na pokutách. „Rozhodně nechceme posilovat městský rozpočet. Nejde o peníze, ale o prevenci,“ řekl místostarosta Jaroslav Cingel.


Radnice rozhodla o vypůjčení radaru poté, co si nechala zpracovat data z orientačního ukazatele rychlosti. Ten byl nejdříve umístěn v Ervěnické ulici, pak se přesunul do Alešovy. „Všimli jsme si, že velké množství řidičů překračuje povolenou rychlost. Proto jsme rozhodli si radar půjčit,“ vysvětlil místostarosta. Že by si město pořídilo mobilní radar nastálo, jak je tomu například v sousedním Chomutově a Kadani, jirkovští radní neuvažují. „Za prvé stojí tři čtvrtě milionu a za druhé by městská police měla plnit jiné úkoly, než je měření rychlosti vozidel,“ dodal Cingel.