Obchodní dům bude v rohové budově na hlavním náměstí. V suterénu už je sice teď obchod s názvem „obchodní dům – centrum“, ale jde v podstatě o klasickou všehochuť vietnamských trhovců. Prior, přestože budova patří jeho sesterské společnosti, suterénní obchod zachová a svůj sortiment bude prodávat v horních patrech.

Firma už shání pracovníky – od prodavačů až po hlavního manažera. Otevřít chce už po létě.

„Musí se ještě opravit vnitřní prostory, vybourat příčky na velké haly, vybudovat police, postavit výtah… Otevřít chceme v září,“ prozradila Nikol Schlehoferová, ředitelka mosteckého Prioru, která má nábor nových pracovníků na starosti.

Prior bude v Jirkově prodávat klasické zboží, má totiž vlastní sortiment (chomutovský Prior vlastní jiná firma, která prostory pronajímá dalším prodejcům). Na pultech Jirkováci najdou skoro všechno kromě potravin – domácí potřeby, oděvy, boty, látky, bude tu i papírnictví. Pro místní je to rozhodně dobrá zpráva. V centru města totiž konkurence klasických obchodů chybí, většinu krámů mají vietnamští obchodníci s podobným zbožím. A jedinou možností s větším výběrem tak nabízí Tesco.

„Uvidíme, co tam budou prodávat, ale docela se těším. V tomhle je Jirkov dost mrtvý,“ souhlasí Jirkovačka Klára Hovorková.