Při přípravě jídla ocení klienti upravenou kuchyňskou linku. Pokud jsou na vozíčku, dostanou se pohodlně ke dřezu, k mikrovlnce i k vařiči. Otvírač lahví, zahnutý nůž, protiskluzové podložky na nádobí, upravená krájecí prkénka usnadní vaření, při jídle pomůže speciální příbor, který vypadá jako zohýbaný. V rámci odlehčovací služby se klient učí také základním úkonům sebeobsluhy a hygieny. K tomu může využít i zapínač knoflíků či snadno ovladatelné nůžky.
Jednou z těch, kteří v současné době služby využívají, je například paní Emilie Bláhová, která se po cévní mozkové příhodě pohybuje většinou na vozíku, a ruce jí už neslouží, jak by měly. S pomocí ergoterapeutky se bude tři měsíce učit zvládat základní úkony oblékání, hygieny, přípravě jídla, bude zlepšovat i chůzi. Pak se vrátí domů ke své dceři a vnučce, na jejichž pomoci už nebude tak závislá.


„Každý klient má svůj denní plán, podle toho, jaký rozsah služeb si zaplatí,“ říká ergoterapeutka Pavla Horsinková, která vede rehabilitace. Odlehčovací službu poskytuje jirkovský ústav od ledna, k dispozici je pět dvoulůžkových pokojů.