Město chtělo získat plochu u bývalého malého Tesca v ulici U Sauny. Na tomto sídlišti jsou nová parkovací místa potřeba jako sůl. Jenže v dražbě mohl zástupce radnice držet krok jen chvíli.


„Měli jsme zastupitelstvem schválený strop asi 390 tisíc korun. Podnikatel přihodil dalších deset tisíc a my už jsme dál nemohli,“ krčí rameny starosta Jirkova. Právě za částku asi čtyři sta tisíc korun soukromník pozemky vydražil.
Co s nimi bude dělat, Štejnar neví. „V územním plánu jsou plochy vedené jako zeleň a my je na nic jiného nepřevedeme. Žádnou jinou stavbu nepovolíme, jen veřejné parkoviště,“ říká rezolutně Štejnar.
Podnikatel tak musí na pozemcích sekat trávu a bude z ní platit daň, ale jinak mu zřejmě bude k ničemu.Pozemek byl v majetku firmy Ave Bohemia, která se však dostala do konkurzu, proto se prodával v dražbě. Radnice tam plánovala parkoviště pro šedesát automobilů.
„Jestli se tu brzy něco s tím parkováním neudělá, tak to bude šílené,“ rozčiluje se Marek Pivec, který na sídlišti bydlí a jeho rodina má prý dvě auta. „Parkujeme, kde se dá, porušování předpisů tady není nic neobvyklého.“


Starosta Radek Štejnar si to podle vlastních slov uvědomuje. „Parkování musíme zajistit. Máme ještě další cesty, jak to udělat, půjdeme po nich,“ říká.
Parkování v této části města je dlouhodobě neuspokojivé. Podobné je to v nedaleké ulici U Stadionu.