Zaparkovat auto v této části Jirkova je velký problém.

„Určitě by to bylo lepší, není tady kde zaparkovat a navíc tam skejťáci dělaj bordel,“ říká Jirkovák Milan Jurenka. „Já jsem to říkal hned, že by tam bylo dobrý parkoviště. Nastěhovali jsme se před rokem a s parkováním jsou tu hrozný problémy. Někdy si dokonce někdo stoupne za mě a já pak nemůžu vyjet,“ říká Jiří Vrbka, který bydlí v ulici Maxima Gorkého.


Vzniknou desítky parkovacích míst


Na místě dnešního hřiště by mělo být okolo čtyřiceti až padesáti parkovacích míst. S jeho přípravou se začne ihned, jak bude pryč U- rampa a ostatní překážky. „Jakmile bude U- rampa přestěhovaná, tak je to otázka měsíce nebo dvou, než bude parkoviště hotové,“ oznámil místostarosta Jirkova Jaroslav Cingel. „Příští rok v létě už by mělo být připravené,“ dodal.


Povrch parkoviště je totiž připravený. „Bude se jen muset udělat příjezdová komunikace, aby se tam mohlo dobře zajíždět, a nalajnovat parkovací místa,“ vysvětlil místostarosta.

O skatepark nepřijdou

Skejťáci o své hřiště nepřijdou. Přestěhuje se jen o pár set metrů dál mezi 2. a 4. základní školu, kde má během příštího roku vyrůst nové hřiště.
Nejdřív se však připraví povrch pod nový skatepark a pak se teprve začne se stěhováním. Skejťáci by tak bez svého hřiště neměli být dlouho.

„Malé prvky se naloží a převezou, velká U rampa, se bude možná muset rozvařit a převést po částech,“ informoval místostarosta.


Vyřeší problém s parkováním?


Nové parkoviště by podle místostarosty výrazně pomohlo současnou situaci vyřešit. Někteří Jirkováci mají ale jiný názor. Sice se na další parkoviště těší, ale přesto si myslí, že to situaci nevyřeší. „Kdyby tady byly tři parkoviště, tak to nestačí,“ tvrdí Irena Rybochová.


Kromě nově vzniklých míst bude mít parkoviště další výhodu.

„Parkovací místa budou v dosahu kamery městské policie,“ sdělil místostarosta.
Část parkovacích míst bude zřejmě určena abonentům. „Pro ně bude určena asi jedna třetina, tak jako to děláme i jinde. Pokud tedy bude zájem, ale o tom se bude ještě jednat,“ řekl místostarosta.


Spolu s garážemi, které město plánuje vystavět, by mělo vzniknout kolem čtyř set míst. „Takže bychom měli celkem kolem tři a půl tisíce parkovacích míst. Kdybychom je měli v současné době, tak by nám to stačilo,“ říká místostarosta. Podle něj však nejde říct, zda bude tento počet dostačující i za rok nebo dva.