Přesto, že Jirkov dlouhodobě bojuje s nedostatkem parkovacích míst, zájem o pronájmy míst klesají. Nejsou totiž zrovna nejlevnější, ročně stojí jedno parkovací místo bezmála tři a půl tisíce korun. Nyní se paradoxně nabídka placených míst rozšířila o zmiňované dvě ulice.
„Je to otázka poptávky a nabídky. V Jezerské a Kostelní ulici byl o vyhrazená zpoplatněná místa mezi lidmi zájem,“ vysvětlovala tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková. Jak dále uvedla ve své tiskové zprávě, zájem není například v Krátké ulici, ve které budou pro příští rok všechna parkovací místa uvolněna pro bezplatné stání.


Jak už bylo řečeno, dvacetitisícový Jirkov se potýká s nedostatkem míst k parkování, situace je kritická především na horních sídlištích. „Aby se to zlepšilo, bylo by potřeba na každém ze sídlišť vybudovat parkoviště pro odhadem čtyřicet aut,“ podotkla Dušková.
Město proto zvažuje stavbu až sto třiceti garáží na sídlištích Na Borku a Vinařická II. Radnice se už dokonce dohodla s majitelem pozemků na vinařickém sídlišti a pozemky od něj koupí. „Chceme koupit odlité garáže, které vyrábějí v Žatci. Stojí kolem šedesáti tisíc korun, i se stavební přípravou místa by jedna vyšla do jednoho sta tisíc,“ řekl ve čtvrtek novinářům jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.