ONDŘEJ ČERMÁK
Jirkov/ Jirkovský starosta Radek Štejnar se zanedlouho zúčastní veřejné dražby pořádané chomutovským finančním úřadem. Co bude chtít pro město v dražbě koupit? Bezmála dva tisíce metrů čtverečných velký pozemek na sídlišti v centru města, na kterém by v budoucnu mohlo vyrůst nové parkoviště pro šedesátku automobilů.
Zmiňovaný pozemek se nachází v sousedství parkoviště u nyní opuštěné budovy malého Tesca v ulici U Sauny. Toto parkoviště zůstalo i po zrušení obchodu otevřené a využívá ho velké množství lidí. Nyní hrozí, že by o parkoviště mohli přijít.
„Bude záležet na tom, kdo budovu Tesca koupí. V této lokalitě je už tak problém s parkováním a nyní se klidně může stát, že o toto parkoviště přijdeme,“ vysvětluje jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.
A to je právě jeden z hlavních důvodů, proč se Jirkov pokusí získat v dražbě sousední pozemek. Ten byl v majetku firmy Ave Bohemia, která se však dostala do konkurzu. Před časem dokonce správce konkurzní podstaty nabízel městu pozemek za zhruba čtyři sta korun za metr čtvereční. Ovšem kvůli vysoké ceně na tuto nabídku vedení radnice nepřistoupilo.


Nyní tedy jde pozemek do veřejné dražby, pořádané chomutovským finančním úřadem. „Půjdeme maximálně na dvě stě korun za metr. Víc nám neumožňují zastupitelstvem schválené Zásady prodeje pozemků,“ uvedl Jaroslav Cingel.
Podle znaleckého posudku je hodnota pozemku zhruba 530 tisíc korun. Pokud ho město vydraží za dvě stě korun za metr, bude ho stát přibližně čtyři miliony.
V případě, že Jirkov v dražbě uspěje, k samotné stavbě parkoviště dojde až v roce 2009. „A bude stát další přibližně čtyři miliony. V novém roce musíme připravit změnu územního plánu a připravit projekt do rozpočtu na další rok,“ dodal na závěr Cingel.