Budova stávající školky v ulici Karla Marxe bude mnohem více vyhovovat potřebám Domu dětí a mládeže (DDM), než stávající prostory v ulici Generála Svobody.

„Je to určitě přínos. Navíc nám tu zůstane i nějaké vybavení, jako skříně, stolky, koberce“ říká nadšeně ředitelka Paraplíčka Zdeňka Bolomská.
S financováním nutných úprav by mělo pomoct město, které by sáhlo do svých rezerv. „Jsou nutné úpravy sociálního zařízení a bude se muset vymalovat,“ říká starosta Jirkova Radek Štejnar.


Zdeňka Bolomská se v mateřské školce byla minulé pondělí podívat a mluví i o dalších věcech, které jsou zapotřebí změnit. Jde například o výměnu oken a postavení dělících příček v učebnách tak, aby vznikly prostory pro více kroužků. „Momentálně jsou zde čtyři velké učebny. My bychom chtěli jednu nechat jako tělocvičnu a zbylé tři rozdělit buď jednou nebo dvěma přepážkami. To však bude záležet na počtu kroužků,“ informuje Zdeňka Bolomská.


Momentálně se ředitelka pokouší sehnat další vedoucí kroužků a externisty. Právě na nich záleží, jak široká bude nabídka volnočasových aktivit DDM. Cílem Zdeňky Bolomské je, aby DDM navštěvovalo co nejvíce dětí. Proto se také bude na nové adrese uzpůsobovat rozvrh kroužků tak, aby děti mohly zůstávat co nejdéle.


DDM se stěhuje nejen kvůli malým prostorům, ale i kvůli tomu, že kolem dnešního Paraplíčka jezdí mnoho kamionů. „Jediné, co nás bude mrzet je, že máme malou tělocvičnu, která je hodně využívána,“ svěřovala se Zdeňka Bolomská ještě před týdnem. Nyní už však ví, že o tělocvičnu nepřijde. Cvičit se bude v jedné z učeben. „Nemusí se nic předělávat, je tam koberec a to nám na aerobik a cvičení maminek s dětmi stačí,“ vysvětluje.


Oproti činnostem, které DDM nabízí v současné době by se měly v nové budově Paraplíčka kroužky rozšířit. Jednalo by se především o venkovní kroužky. U mateřské školy je totiž zahrada.


O tom, co bude z prázdnou budovou, kterou po sobě DDM zanechá, rozhodne zastupitelstvo. Radní navrhují, aby se prodala. Podle nich je vhodná pro kanceláře, sklady i byty.