Město letos do infrastruktury hodlá vynaložit více jak 2,6 milionu korun. Jeden milion půjde do opravy výtluků, které vznikly na obchvatu po letošní zimě. Silnici budou opravovat od Podniku služeb, kolem sídliště Na Borku až po odbočku k Boleboři. „Podnik služeb začne tuto komunikaci opravovat jako první, a to hned po té, co skončí blokové čištění. Tedy na konci dubna,“ informuje tisková mluvčí města Eva Dušková.


Z dalšího milionu budou mít radost především ti Jirkováci, kteří využívají MHD. Bude se totiž opravovat jeho trasa. To znamená, že proběhne rekonstrukce silnic Ervěnická, Dvořákova, Červenohrádecká a Studentská. Peníze, které zbydou se využijí na opravu komunikací na Havlíčkově náměstí, ulice Obránců míru, spojky v ulici B. Němcové a Vančurovy, komunikace pod rodinnými domky v ulici Budovatelů a úseků ve Vinařické ulici.


Na těchto komunikacích jsou však také nutné větší zásahy. Musí se odstranit asfalt a obrubníky, po té je nutné vyměnit a zhutnit podklady a znovu položit povrchovou vrstvu a obrubníky.


Těšit se však mohou i další obyvatelé Jirkova. Za půl milionu se budou opravovat chodníky v ulici J. K. Tyla u mateřské školy a v ulici G. Svobody ve směru do Školní ulice a schodiště na sídlišti Vinařická II.


To však není všechno. Město využije na rekonstrukce chodníků a silnic také peníze z fondu rozvoje bydlení. Tyto peníze budou vidět na chodnících v Hornické ulici, ve Vinařické ulici a v Krušnohorské ulici u 4. základní školy. Nutné je také opravit sjezd od 4. základní školy k lávce a zálivy zastávek na obchvatové komunikaci. Na tyto opravy půjdou peníze z prodeje bytů. Kolik to přesně bude není jisté. Podle místostarosty Jaroslava Cingela však celková částka neklesne pod jeden milion korun.


O tom, které ulice se opraví letos rozhodla čtyřčlenná komise, složená se zástupců Podniku služeb, dopravního inspektorátu, města Jirkov a chomutovského magistrátu. Ti hodnotili nejen stav silnic, ale i stav a umístění značek a přechodů.


Mimo tyto opravy se rekonstrukce dočká také nejhůře hodnocená a zároveň nejdelší ulice v Jirkově – Žižkova. Opravovat se začne v květnu.

Rekonstrukce bude rozdělena do tří fází. Ulice bude uzavřená již od 15. 5. a otevírat by se měla někdy v polovině listopadu. Nová Žižkova ulice vyjde Jirkov na 13,5 milionů.


V loňském roce se po zimě investovaly do silnic dva miliony korun. Jednalo se však především o hlavní trasy, které využívá autobusová a trolejbusová doprava. Přesto zůstávají v Jirkově silnice, které se musí opravit celkově. To znamená, že již nestačí frézovaní, ale bude zapotřebí udělat i novou podkladovou vrstvu.