„Jak dlouho se necháme terorizovat od nepřizpůsobivých občanů. Klidně napadají pokojně žijící obyvatele, a když zasáhnou strážníci, tak se pustí ido nich,“ rozčílil se diskutující, který vystupoval pod přezdívkou Doktor antabus. „Doufám, že jim vše řádně dokáží a budou za to náležitě odměněni,“dodal.

Další zúčastníků internetové diskuse vyjadřoval obdiv nad mužem, který bránil svoji rodinu inapadené strážníky výstřelem zpistole do vzduchu..“Smekám před odvahou toho chlapa, co střílel. Mně kradli auto, stříleli a já střelbu opětoval. Bylo to pak velmi těžké období. Policisté mi vzali zbraň na zkoušku balistiky, výslech střídal výslech,“ napsal občan, který si nechá říká Radimeceks.

Zároveň se podivoval nad tím, že byli pachatelé po výsleších propuštění na svobodu. „Pokud je to pravda, tak je to výsměch demokracii. Lidé, kteří se bránili, aby se teď báli odvety. Vyhledal jsem si ve veřejně dostupných materiálech Ministerstva vnitra, jak je to se zločinností vtomto státě. Byl proveden průzkum ve 47městech nad 25tisíc obyvatel. AJirkov skončil poslední,“ uvedl Radimeceks.

Internetové diskuse se zúčastnil izmlácený strážník Petr Kubaczka. Děkoval, že lidé městské policisty vnímají pozitivně, a vysvětloval znění zákona. „Myslím, že za současné legislativy ani ovazbě na útočníky rozhodnout nešlo, protože nebyly splněny zákonné podmínky,“ napsal. Podle něj pachatelé bohužel vyváznout asi jen spodmínkou, stejně jako jiní útočníci, kteří ho vroce 2005napadli mačetou.

Přestože strážník Kubaczka na začátku diskuse její účastníky vyzýval, aby se zdrželi rasistických poznámek, web jich byl přesto za chvíli plný. Mezi ty slušnější patřilo povzdechnutí, že je škoda, že bývalý ministr Jiří Čunek odstoupil.