Klub proto požádal jirkovskou radnici o oddálení první splátky. „Letošní zima byla pro nás doslova katastrofální. Za celou sezonu se lyžovalo sedm „čistých“ dní. Když se to přepočítá na peníze, odhadem jsme oproti loňskému roku přišli o zhruba dvě stě padesát tisíc korun,“ řekl Deníku vedoucí Lyžařského klubu Jirkov Tomáš Procházka.
Podle smlouvy by lyžaři měli městu začít splácet již letos. Jejich žádost o oddálení splátek bude muset schválit jirkovské zastupitelstvo. „Snad naši situaci pochopí a naši žádost zastupitelé podpoří,“ doufá Tomáš Procházka.
Dobrá zpráva přišla pro lyžaře z městské rady. „Radní jsou jejich žádosti nakloněni,“ sdělila stanovisko radních tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Braumová.
Pokud by zastupitelé návrh na oddálení splátek schválili, klub by pak mohl složit první splátku ve výši jedné třetiny dluhu do května 2008, a další dvě ve stejném termínu v letech 2009 a 2010. Městu už dokonce jednu půjčku splácí. V minulosti si půjčil dvě stě tisíc, z nichž už polovinu vrátil.
Klub lyžařů Jirkov provozuje sjezdovky na Pyšné. Neradostná finanční situace by se ale na jeho provozu podepsat neměla. „Po letošní zimě mají problémy skoro všechna střediska. Na příští sezonu se do žádných větších akcí pouštět nebudeme, budeme se snažit udržet všechno tak jak je,“ dodal na závěr Tomáš Procházka.