Organizace mohly žádat o příspěvky na činnost nebo na jednotlivé projekty. Na činnost získal nejvíc Kruh přátel hudby při Základní umělecké škole, čtyřicet tisíc korun. Třicet tisíc dostal Ženský komorní sbor, o tisíc korun více skauti. Po dvaceti tisících dostali Pionýrská skupina Úsměv a Horský klub Lesná.


Dále žádaly neziskové organizace o dotaci na projekt. Nejvíc dostal Dům dětí a mládeže na první ročník hudebního festivalu Exit, a to 130 tisíc korun. Druhou největší položkou je příspěvek z městské kasy na festival sborové hudby Jirkovský písňovar ve výši padesát tisíc korun. Za podpory města se také letos konal desátý ročník setkání dvojčat a vícerčat na Červeném Hrádku v režii Klubu dolní sněmovny.


„Dále město pomohlo například Klubu Krušnohorců, základním školám, jirkovskému kinu, komornímu sboru Ventilky. Nešlo jen o akce ve městě, jako jsou koncerty, filmové přehlídky, ale i o koncertní zájezdy, regionální soutěže či mistrovství republiky ve volejbale,“ pokračovala ve výčtu tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.