„Souhlasíte s vybudováním kruhového objezdu na křižovatce ulic Chomutovská a Palackého u Základní umělecké školy?“ zjišťuje názory Jirkováků na internetovém fóru radnice. Té se zdá stávající křižovatka příliš velká a nepřehledná.
Vedení města má i další důvod pro výstavbu kruhového objezdu. „Byl by součástí cyklostezky, která se plánuje na příští a přespříští rok. Ta bude navazovat na cyklostezku na Písečné. V rámci žádosti o dotace na vybudování cyklostezky bychom zažádali i o dotace na zmiňovaný kruhový objezd,“ vysvětlil jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.
Plánovaná cyklostezka do centra města povede právě přes křižovatku na Chomutovské. „Proto pro zvýšení bezpečnosti cyklistů připadá v úvahu kruhový objezd,“ dodal Jaroslav Cingel.
Názory na internetovém fóru i mezi ostatními Jirkováky se různí. Podle některých by byl kruhový objezd daleko potřebnější například u marketu Norma v Dvořákově ulici. Ovšem většina kruhák v Chomutovské bere spíše pozitivně. „Kruhové objezdy jsou dobrá věc. Tato křižovatka je skutečně někdy nepřehledná. Především když se vyjíždí z Palackého nebo od kostela,“ myslí si jeden z Jirkováků Antonín Pištecký. „ Oproti jiným místům tohle po kruháku přímo volá,“ souhlasí i další Jirkovák, Jan Malý.