Více jak dvě hodiny jednali ve středu večer zástupci jirkovské radnice v čele se starostou Radkem Štejnarem se zhruba třicítkou nespokojených obyvatel Červeného Hrádku. Starostu si na Hrádek pozval nově vzniklý osadní výbor, který chce prosazovat zájmy osady v Jirkově.


Osadní výbor jirkovskou radnici kritizuje za to, že se stará a zvelebuje pouze červenohrádecký zámek, ale na samotnou osadu už nemyslí. Problémů trápící osadníky si Radek Štejnar vyslechl během středečního večera celou řadu. „Trápí nás například špatné autobusové spojení, nedostatečné zimní čistění, chybějící chodníky a osvětlení, starý vodovodní řad, nemluvě o tom, že po nevydařené rekonstrukci asfaltky na zámek nám zatéká do baráků,“ vypočítávala předsedkyně osadního výboru Hana Šampalíková.


Bouřlivou diskuzí prošla právě kritika autobusového spojení. „Naše děti, které dojíždějí do škol v Chomutově mají draze pořízené průkazky na MHD. Z Chomutova dojedou do Jirkova, musí přesednout na meziměstský autobus a za jednu zastávku zaplatí dalších dvanáct korun, protože průkazka jim už neplatí. Jak je to možné, jsme přeci částí Jirkova?“ ptala se jedna z místních obyvatelek.


Výsledek jednání nakonec přinesl několik konkrétních výsledků. „Budeme jednat s ředitelem dopravního podniku a pokusíme se platnost průkazek prodloužit až na Červený Hrádek. Také odstraníme závady na silnici vedoucí na zámek, aby příště do domů nezatékalo,“ slíbil starosta Radek Štejnar.