v>

 

Měli by se vyjádřit, zda mají, či nemají o koupi bytu zájem. ČTK o tom včera informovala mluvčí těžební společnosti Liběna Novotná.
V souladu s opouštěním aktivit, jež nesouvisejí s hlavním předmětem podnikání, firma podle Novotné většinu bytů prodala už v minulých letech. „Ceny bytů byly stanoveny podle znaleckého posudku. Při jejich tvorbě se vycházelo z tržní ceny určené pro bytový dům s regulovaným nájemným a obsazenými byty,“ uvedla.
 
MUS nabízí k odkoupení nájemníkům 64 bytů ve Vinohradské ulici v Mostě a 199 bytů v ulici Pod Přivaděčem v Jirkově na Chomutovsku. „Zvolili jsme formu přímého prodeje tak, aby byl vždy celý dům prodán jednomu kupujícímu, a to přednostně například družstvu založenému současnými nájemníky. Prodej by se mohl uskutečnit do konce letošního roku,“ doplnila Novotná.
 
Ohroženi nejsou podle ní ani nájemníci, kteří se rozhodnou svůj byt nekoupit. Po privatizaci jejich domu se stanou nájemníky nově vzniklého družstva. Jen v případě, že většina nájemníků nebude mít o odkoupení bytů zájem, začne MUS připravovat jinou formu prodeje domů.