V něm si vyberou, jak by jejich svatba měla probíhat.
Nabídka je pestrá, na zámku je totiž možností několik. Uvnitř v patře v Rytířském sále, v přízemí v kapli, na dlážděném nádvoří, před zámkem nebo u lípy v zámeckém parku. Nově přibude ještě možnost u starého kamenného chrliče v parku, ve hře je i využití městské věže a historických sklepení v centru Jirkova.
„Dotazník také ulehčí koordinaci svateb, především zajistit plynulost dopravy svatebčanů. „Některé páry se totiž nechávají na zámek vyvézt kočárem taženým koňmi, a dochází k problémům, když pak proti nim vyjede auto. Proto například 7.7. budou kvůli plynulosti „svatebního provozu“ celý den na zámku strážníci, aby pomohli s koordinací dopravy,“ upřesnila tisková mluvčí jirkovské radnice Eva Braumová.
7.7. bude zámek doslova napěchovaný svatebčany. A stejné to bude i příští rok, ale tentokrát to bude 8.8 2008. Tři osmičky už zlákaly několik párů, snoubenci si totiž s předstihem vyzvedávají žádosti na jirkovské matrice.
Na Červeném Hrádku se také objevil nový trend. Tím jsou dvousvatby, Většinou jde o sourozence, kteří se rozhodnou uspořádat svatbu ve stejný den.