Nejnákladnější projekt je na úsporu energií základních škol v ulici Budovatelů a ve Studentské. Zde jirkovská radnice počítá s náklady kolem osmdesáti milionů korun. „Tyto školy chceme zateplit, vyměnit okna, upravit kotelnu a přizpůsobit systém vytápění tak, aby výsledkem byla nižší spotřeba energií. Stálo by to zhruba osmdesát milionů, podíl města by byl kolem dvanácti milionů,“ vysvětlovala mluvčí jirkovské radnice Eva Dušková.


Další velkou investicí bude rekonstrukce Kludského vily ve Vinařické ulici. Zde bude město žádat o dotaci za dvaadvacet milionů korun, ze svého by zaplatilo necelé čtyři miliony. „Do vily chceme přestěhovat knihovnu, dále by tam měla být internetová čítárna a přednáškový sál. Z Kludského vily chceme vytvořit kulturní centrum města,“ řekl před časem jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.
Do akcí zaplacenými dotacemi Jirkov přesunul také výstavbu chodníku do Březence a opravu chodníků na sídlišti Vinařice I. Dále bude žádat i o krajské peníze na několik kulturních akcí.


Jirkovská radnice také v současné době netrpělivě čeká na vyřízení dotací, které jsou již podané. Nejdůležitější je sedmnáctimilionová finanční injekce z ministerstva financí na výstavbu sportovního hřiště u 4. Základní školy a devatenáctimilionová na kompletní rekonstrukci Žižkovy ulice.
Město letos požádalo i o dvě stě tisíc korun na pořízení nového akustického systému do místního kina a o dva miliony ministerstvo vnitra na nákup požárního vozidla.