Šlo by o lidi, kteří by sledovali své okolí a pokud by viděli něco podezřelého, špatného nebo někoho, kdo něco ničí, tak by zavolali policii. Za tuto službu by byli zřejmě odměněni. Samozřejmostí by měl být proplacený telefon a možná i nějaká drobná odměna. „Nešlo by rozhodně o nějaké závratné částky,“ informoval starosta.


Tento nápad je zatím u samého zrodu. Nejdřív ze všeho se podle starosty bude muset vypracovat systém. „Já si myslím, že během podzimu bychom na tom začali pracovat a na začátku příštího roku by mohli tito lidé fungovat,“ svěřil se starosta.


Vybraní lidé by měli být v kontaktu s policií. „Budou vyškoleni, aby věděli kdy volat, a kdy ne,“ vysvětluje starosta. Navíc policisté budou vybrané jedince znát. „Měli by o nich vědět proto, aby si neřekli: „Kdo to zase otravuje“ a jeli tam,“ vysvětluje starosta.


Ředitelka městské policie zatím nemá dostatek informací o tomto záměru, a proto se nemůže úplně vyjádřit. „Samozřejmě, že když nám někdo zavolá a něco oznámí, tak to pomůže,“ říká Marta Bendová. „Je to ale občanská povinnost. Oznámit, když se něco děje,“ dodává.


Plno lidí má ale podle starosty strach zavolat a právě jim by měla tato služba pomoci. „Něco podobného funguje i ve Velké Británii,“ informuje starosta.