Pláč, nářek, výhrůžky, které vyústily až v historicky první nucené vypovězení agresivního manžela z bytu. To byl obraz soužití v rodině Gillových ještě na začátku letošního roku. Podle Jaroslavy Gillové, oběti domácího násilí, je nyní všechno úplně jinak.
„Měla jsem něco takového udělat už dávno,“ říká Jaroslava Gillová a má tím na mysli dočasné vykázaní svého manžela z bytu za asistence policie. „Všechno je teď mnohem lepší, manžel se hodně změnil. Když je nějaký problém, snažíme se o něm nejdříve mluvit a nehádat se,“ popisuje současný rodinný život.
Jirkov se díky rodině Gillových zapsal do povědomí široké veřejnosti. Právě tam na začátku ledna letošního roku policie poprvé použila novou zbraň proti domácímu násilí. Podle novely Zákona o policii, která platí od 1. 1. 2007, může mít násilník na deset dní zakázaný přístup do bytu oběti.
K jirkovskému případu došlo o silvestrovské noci, kdy opilý Petr Gill vyhrožoval své manželce, že ji zabije. Aby dodal svým slovům váhu, držel v ruce skleněný střep.
Ještě tentýž večer se za své počínání ocitl v policejní cele. Po vypršení svého desetidenního trestu, když se vrátil k rodině, prohlásil, že něco podobného už nikdy neudělá. Podle jeho manželky svůj slib plní.
V rodině Gillových to zatím klape i přesto, že oba manželé nevyhledali odbornou pomoc v manželské poradně, jak jim radila policie. Že by spokojený život bez hádek?
„Jasně, že se občas na něčem neshodneme, ale už to není jako předtím,“ přiznává občasné manželské rozpory bývalá oběť domácího násilí Jaroslava Gillová. Nikdy to ale prý nedošlo tak daleko, aby svému manželovi připomněla jeho desetidenní trest.
Bohužel i přes opakované návštěvy se nám napraveného manžela nepodařilo v jirkovském bytě zastihnout.
Přesto – život manželů Gillových zjevně pokračuje ve spokojených kolejích. Paní Gillová si po dlouhé době našla zaměstnání a její manžel dělá brigády v nedaleké restauraci.