Rekreační areál patří městu, to ho doposud pronajímalo soukromé osobě. Vzhledem k tomu, že je potřeba investovat větší částku peněz, převedl Jirkov správu pod Podnik služeb Jirkov s.r.o. (PSJ) „Město chce mít jistotu, kam peníze půjdou a chce vědět, co je areál schopný vyprodukovat,“ říká starosta Radek Štejnar.


Jirkov vyčlenil ze svého rozpočtu na správu areálu jeden milion korun, které dostane PSJ. Peníze budou využity na běžnou údržbu, jako je sekání trávy, likvidace odpadu a také na provoz, tedy na zaplacení energií.


Mimo těchto výdajů, jsou ještě zapotřebí peníze pro zaměstnance, kteří se podílejí na chodu areálu. To je další položka, která se odečte z městské dotace. „Letos se provedou elektrorevize a menší opravy, tak aby byl zajištěn bezpečný provoz,“ informuje starosta o dalších výdajích, které půjdou ze zmíněného milionu.


Hlavním cílem letošního roku je zjistit, kolik je areál schopný vydělat. „Odhadovaný příjem je sedm set tisíc, ale bude záležet na počasí,“ říká starosta. Na tom bude záležet i to, co všechno se letos změní.


Peníze, které areál vydělá budou totiž použity k jeho rekonstrukci. „Je mnoho věcí, které je třeba opravit. Příkladem mohou být chatky, které jsou ve špatném stavu a je v nich dvacet let staré vybavení, nebo plot, který je potřeba opravit,“ rychle vyjmenovává starosta. Požadavky na kvalitu ubytování se přitom stále zvyšují.


Město letos začne rovněž zpracovávat studii, která napoví jak se bude s rekreačním areálem Červený hrádek dále nakládat.