Cena tisíc korun za metr čtvereční platí pro všechny byty s dálkovým vytápěním, které jsou schválené k prodeji od 18.2.2008. Výjimkou jsou jen byty, které byly převedeny na město od DÚK s.p. Most. Tam se totiž cena nemůže změnit kvůli smlouvě, která byla při převodu uzavřena.


Jako první se prodávaly byty v Ervěnicích, za ty ještě lidé platili šest set korun za metr čtvereční. „Tyto byty byly postaveny v letech 1948- 1954. Byty, které se mají prodávat nyní, jsou novější, dvacet až dvacet pět let staré. Proto je cena vyšší,“ vysvětluje starosta Radek Štejnar.


„Původní cena bytů v Ervěnicích byla také tisíc korun, v té době však prodával Chomutov za šest set, proto jsme i my zlevnili. Teď se vracíme k původním plánům,“ dodává. U bývalých hornických bytů, které se v současnosti prodávají, zůstala cena stejná, tedy šest set korun za metr.


Ceny bytů jdou obecně nahoru. „Kdyby se vycházelo z tržních hodnot, byla by cena 2500 - 3000 korun za metr. My těm lidem vycházíme vstříc. Do sto tisíc se vejdou největší byty, tedy 4+1. To je pořád velmi výhodné,“ nechal se slyšet starosta Štejnar.


Do příštího zasedání zastupitelstva má IZ- Real, který domy spravuje, předložit aktualizovaný plán prodeje, kde budou vyjmenovány všechny domy, jejichž byty se můžou prodávat. „V první řadě se budou prodávat byty, kde nejsou majetkové problémy,“ říká starosta.


Mimo jiné bude plán rozšířen o prodej bytů dvou obytných domů v Červenohradecké ulici, které do této etapy prodeje původně neměly být zařazeny.