„Musíme vytvořit architektonickou koncepci, podle které bychom se v příštích letech řídili. Jirkov musí získat svoji tvář. Doposud vládly zmatky, stačí se podívat ke kostelu na buňky,“ promlouval k zastupitelům starosta Radek Štejnar a narážel tak na kritizované dřevěné stánky u kostela sv. Jiljí.
Pozastavení prodeje má ovšem i své odpůrce. Těmi největšími jsou logicky především zájemci o koupi těchto pozemků. Jako například Zbyněk Šlenc, který bydlí v Kostelní ulici a příjezdová cesta k jeho domu je ve vlastnictví města. „Schází se tam feťáci, je tam trafostanice. Město přece těch pár čtverečných metrů nepotřebuje. Já si cestu oplotím, vysázím kolem ní okrasné keře a květiny,“ přemlouval zastupitele Zbyněk Šlenc. Jeho argumenty ovšem na úrodnou půdu nepadly. „Já vás chápu, váš požadavek je i logický. Stanovisko rady je ale neměnné. Dokud nebudeme mít úplně jasno, prodávat ho nebudeme. Budeme čekat na architektonickou studii,“ odpověděl Radek Štejnar. Prodej pozemku následně svým hlasováním odmítli i zastupitelé.

Druhým příkladem může být zahrádkářská kolonie u Olejomlýnského parku. Tamní zahrádkáři se bojí o svůj osud, pozemky mají od města pronajaté do roku 2010 a nejraději by zahrádky od města koupili. „Tyto pozemky jsou klenotem Jirkova. Jejich prodej by byl pro město velice špatným krokem,“ zdůraznil zastupitel Jan Vaclík