Pisatel přišel s návrhem na ocenění významné osobnosti žijící v našem městě. Zdálo se nám to jako výborný nápad, proto jsme vymysleli cenu Jirky podle názvu našeho města,“ řekl Deníku jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.


Podle jakých kritérií se tato osobnost bude vybírat? „Kritéria jsou velmi široká. Kromě celoživotní aktivní činnosti pro blaho města a jeho obyvatel může být oceněn jednorázový mimořádný čin. Cenu tak může například získat malé dítě za záchranu života,“ pokračoval starosta Radek Śtejnar
Vedení jirkovské radnice by chtělo, aby se z ocenění stala dlouholetá tradice. Premiérový laureát dostane dřevěnou sošku Jirky z dílny výtvarníka Josefa Šporgyho, a to patnáctého září na Jirkovské hornické pouti.


„Známe už jméno premiérového vítěze. Bez velkých diskuzí se na něm shodla tříčlenná výběrová komise. O koho jde ale zatím neprozradím, bude to překvapení,“ poznamenal starosta. Něco ale přeci jen prozradil, jedná se prý o člověka, který bude oceněn za dlouholetou činnost v oblasti charity.
I předávání ceny zůstanou stylová. Cenu bude vždy předávat nějaká známá osobnost s křestním jménem Jiří. Oslovili jsme například Jirku Mádla a Jiřího Krampola, oba jsou však zaneprázdněni. Sice to není na sto procent, cenu bude ale nakonec předávat nejspíše herec Jiří Krytinář,“ dodal na závěr Radek Śtejnar.