Nejmenší a jejich blízcí tak mohou na poštu v Božím daru napsat své tužby, přání, očekávání toho, co by se letos mělo objevit pod stromečkem. Ježíškova adresa zůstává stále stejná: Vánoční pošta 362 62 Boží Dar.


„Nezapomeňte, že vánoční přání je třeba opatřit známkou a zpáteční adresou, vložit do obálky a poslat na výše uvedenou adresu. Ježíšek už pak zařídí vše ostatní,“ uvedla Dita Václavíková, mluvčí České Pošty.


V letošním roce se bude razítkovat přání motivem, který navrhla chomutovská výtvarnice Marie Svobodová.


Zájem o Vánoční poštu rok co rok roste. Vzhledem k tomu, že se počet zásilek počítá na kila nikoliv na jednotlivé kusy dopisnic, Ježíšek se každoročně při razítkování pořádně zahřeje.


Jen pro ilustraci: v roce 2002 přišlo na Boží dar 285 kg přání, v roce 2005 se zájem zvýšil na 415 kg, předloni to už bylo 550 kg. Loňský rok byl pro Ježíška příznivější, protože odbavil „jen“ 480 kg.


Štěstí je, že Ježíšek se domluví po celém světě, protože vánoční přání nechodí pouze z České republiky. Přání putují z celé Evropy, ale výjimkou není ani Amerika nebo Austrálie.


S Ježíškem úřadují na Božím daru dva poštovní pomocníci, kteří zároveň zastanou veškeré standardní poštovní povinnosti. Orážení vánočních dopisnic je ale skutečná řehole a vzhledem k množství přání dvě ruce na razítkování prostě nestačí. K místním pošťákům tak v prosinci každoročně přibývají další dva brigádníci.