Dnes by měli zástupci tří stran vládnoucích v Chomutově jednat o pronájmu Kamencového jezera. Schůzku svolala Strana zelených, které se zřejmě situace okolo areálu příliš nelíbí.
„Ano, koaliční jednání jsme vyvolali,“ potvrdil včera chomutovskému deníku zastupitel a poslanec SZ Přemysl Rabas. O důvodech se mu příliš mluvit nechtělo. „Chceme si vyjasnit principy koaliční spolupráce,“ uvedl nejprve. Na přímý dotaz ale potvrdil, že jedním z bodů bude pronájem rekreačního areálu. „Kamencové jezero bude jedním ze zásadních bodů, i když ne jediným. Nic bližšího k tomu nyní říkat nechci, nebylo by to fér vůči koaličním partnerům,“ dodal.
Podle zákulisních informací se ale Zeleným okolnosti pronájmu areálu nelíbí.


Kamencové jezero má do pronájmu získat firma CV Relax, a.s., kde je předsedou představenstva zastupitel za ODS Zdeněk Fojtík. V soutěži byly pouze dvě přihlášky, chomutovská firma zvítězila díky věcnějšímu a konkrétnějšímu návrhu. O smlouvě a podrobnostech se však teprve bude jednat.
Výběrové řízení na pronájem areálu vyhlásila Správa sportovních zařízení, která by měla Kamencové jezero převzít od města.

Jak uvedl její jednatel Petr Chytra, vítězná firma nabídla za pronájem areálu 250 tisíc korun ročně, což je necelých 21 tisíc za měsíc. Také to se údajně Straně zelených příliš nelíbí.Po městě už navíc běží informace, že všichni současní zaměstnanci areálu dostanou výpověď. „O zaměstnancích se teprve bude jednat,“ namítá Petr Chytra.
Město navíc plánuje do Kamencového jezera investice v řádu stovek milionů. Chystá se čištění vodních ploch, zpevnění břehů, výstavba nové vstupní brány a restaurace s terasou a parkovištěm, bloky nových šaten, nová sociální zařízení, inženýrské sítě, rekonstrukce restaruace, sadové úpravy (nové cesty, doplnění zeleně, rozšíření dětského hřiště) a také nový sportovní areál. Náklady projektu v současné době přesahují sumu 700 milionů korun a město se na ně bude snažit získat dotaci.


Vedení města podle všeho nevadí, že bude investovat do areálu, který bude spravovat soukromý subjekt. „Město svými investicemi zhodnocuje jakýkoli svůj majetek. Stejně jako do jiných objektů, vždy investovalo také do areálu Kamencového jezera a vždy tento jeho majetek někdo spravoval,“ uvedla primátorka Chomutova Ivana Řápková.


Nelíbí se to ale opozici. „Město za stamiliony vychová slepici, která bude snášet zlatá vejce. Ale už ne městu,“ nechal se slyšet zastupitel za KSČM Jaroslav Komínek.

VÍCE K TÉMATU ZDE - V ČLÁNKU KAMENCOVÉ JEZERO MÁ ZÍSKAT DO PRONÁJMU ZASTUPITEL ZA ODS