Minulý čtvrtek jsme o problémech klubu informovali v Deníku, za pouhý týden se podařilo dát dohromady 74 tisíc.

„Byl jsem z toho v šoku,“ přiznal Pislcejk. „Když jsme plánovali sbírku, říkal jsem, že budeme rádi za každou korunu. Sbírka ještě nezačala a my máme o čtyři tisíce víc, než jsem žádali město…“


Peníze se sešly u Ivety Houfové, která se angažuje v protestech proti vedení magistrátu. „Dali je lidé, kteří se o problémech klubu dozvěděli,“ uvedla. Částku dalo dohromady deset dárců, ale podle Houfové nejde o žádné velkopodnikatele, ani o lidi, kteří se kolem jízdárny pohybují. A chtějí prý zůstat v anonymitě.


Dary pro jezdecký klub se dají také považovat za protest, protože neschválení dotace město neumělo uspokojivě vysvětlit. Podle Pislcejka to bylo jen kvůli tomu, že projevil svůj názor a postavil se za odvolaného ředitele Přemysla Rabase.


Peníze už jsou v pokladně jezdeckého klubu a budou vedeny jako klasický sponzorský dar. „Dohodli jsme se, že budou účelově vázané na čtyři konkrétní věci – odměny trenérů, úhradu nájemného, dovybavení pony klubu a zajištění hipoterapií pro postižené děti,“ doplnila Houfová.


Protože potřebnou částku má už jezdecký klub pohromadě, bude teď přemýšlet, zda vůbec pokračovat se sbírkou. Pislcejk včera ještě neměl jasno.
„Jsem z toho ještě pořád překvapený, musíme se poradit. Nechceme vypadat jako žebráci, na druhou stranu lidé se pořád hlásí a v žádném sportovním klubu se peníze neztratí. Mohli bychom za ně pomoci třeba asociaci PRO Handicap, pro které zajišťujeme hipoterapie,“ přemítal včera předseda klubu.