Ve většině Domů pro mládež bude už od rána rušno.

„Mladí budou mít pestrý týden,“ slibuje ředitel DDM v Chomutově Milan Märc. „Jedeme na hory do Itálie, to už je ale obsazené. Pro ty, kteří nepojedou, máme připravené na každý den soutěže, například turnaj v pexesu, piškvorky, turnaj v sudoku, ve stolním tenise, kostkách a jiné hry. Celý program máme na našich webových stránkách. Jako vyvrcholení celého týdne bude 15. února karneval.“


Zábavný týden budou mít i děti v kláštereckém DDM Volňásek, ke kterému patří i DDM Klubíčko. V Klubíčku se budou konat převážně diskotéky, které budou každý den odpoledne mimo úterý. A pro koho tanec není, může si zasoutěžit nebo vytvořit něco v dílně Volňáska.


Rodiče se o své děti nemusí bát ani v Kadani, tam pro ně Dům dětí a mládeže Šuplík přichystal také zábavu - již plně obsazený lyžařský pobyt na krušnohorském Perninku, A kdo nepojede, může se účastnit příměstského tábora. Program poběží celý prázdninový týden, každý den od devíti do šesti hodin. Děti budou tančit, sportovat a soutěžit v areálu DDM Šuplík.


Jen v jirkovském Paraplíčku bude zavřeno. „Všichni zaměstnanci i děti budou na horách,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky Iveta Medunová.

Autor: Pavla Gavdunová