Zastupitelům za KSČM se nelíbí, jak je rozvoj naplánován v lokalitě bývalých kasáren. „Nejvíce nám vadí sportovně-relaxační centrum. Obsahuje zařízení, která se dají instalovat v současných lázních. Považujeme za zbytečné mít dva takové areály,“ uvádí Ladislav Drlý, předseda zastupitelského klubu KSČM.
Opozice by zrušila i plánované parkoviště u relaxačního centra. „Celá levá strana Mostecké ulice by tak zůstala stejná jako teď,“ vysvětluje. To by potěšilo především zahrádkáře, protože právě jejich kolonii má parkoviště zabrat.
Další výtky patří letnímu stadionu. „Měl by být zaměřen na lehkou atletiku, na středním hřišti by trénovala mládež. Fotbalisté by využívali stávající městský stadion,“ řekl Drlý. Nelíbí se mu ani plánová umělá plocha vedle stadionu.
Místo ní by tam raději viděl parkoviště o více podlažích. „Jedna část by sloužila obyvatelům sídliště, druhá pak návštěvníkům sportovišť,“ uvedl komunistický zastupitel. Připomínky hodlají opoziční zastupitelé přednést i v pondělí.
Město už své projekty dvakrát prezentovalo veřejnosti v městském divadle. Plán je potřeba v pondělí schválit, protože do konce června musí být odevzdaný. Jinak by se město připravilo o možnost čerpat mnohamilionové dotace z Evropské unie.
I přes bouřlivou debatu je pravděpodobné, že plán projde v podobě, jak ho prezentovalo vedení města. ODS a ČSSD, které společně město vedou, mají totiž v zastupitelstvu pohodlnou většinu.
Protesty ale nebudou zřejmě jen politické. Na poslední demonstraci hnutí Nespokojení občané totiž řada lidí slibovala, že na zastupitelstvo přijde také vyjádřit svoji nespokojenost.