V plánu investic, které chce město zaplatit ze své kasy, je dvacet položek. Namátkou z těch nejdražších – vybudování velkého parkoviště za obytným blokem v Beethovenově ulici, rekonstrukce ulic Mjr. Šulce, Kosmonautů, Osvobození či vytvoření parkovacích míst ve vnitrobloku Rokycanovy ulice. Město chce dát také do pořádku semafory u sídla policie a na Blatenské u hotelu Evropa.

Z rozpočtu na tyto akce zastupitelé uvolnili 57,5 milionu korun. Oproti minulým rokům je to o dost menší balík peněz, třeba vloni město proinvestovalo 148 milionů. Na druhou stranu je třeba uvést, že stovky milionů půjdou do stavby zimního stadionu, který je vedený zvlášť.

Kompletní seznam akcí financovaných z vlastních prostředků města:

Investice - vlastní zdroje města, 1. část.
Investice - vlastní zdroje města, 2. část.

Další peníze má město připravené na akce, u kterých bude žádat o dotace. Tam je největší položkou stavba cyklostezky z Chomutova do Strupčic. Sem je zařazena i regenerace bývalé ploché dráhy na Lipské ulici či protažení cyklo stezky ze II na III. mlýn v Bezručově údolí.

Kompletní seznam akcí, u kterých bude město žádat dotaci:

Investiční akce, u kterých bude město žádat o dotace - 1. část
Investiční akce, u kterých bude město žádat o dotace - 2. část.

Kdyby všechny plánované dotace magistrát získal, prostavěl by dalších 170 milionů, ze svého by musel dát 37 milionů.

Přestože plán investičních akcí existuje, s žádnou zatím město nezačne. V pondělí totiž přijalo krizový scénář hospodaření, podle kterého se v prvních třech měsících nebudou žádné stavby zahajovat. Výjimku mohou udělit zastupitelé.

Podle Petra Chytry, vedoucího odboru rozvoje, investic a majetku města, by ale na všechny akce mělo dojít. „Já budu chtít, aby se realizovaly všechny. Některé vytipované komunikace jsou v kritickém stavu, často jde o akce na žádosti občanů,“ prohlásil.