"Nechceme, aby sem chodila mládež popíjet krabicové víno," říká ředitel Domu dětí a mládeže v Kadani o nově otevřeném areálu.


V Kadani nikdy dříve nebylo hřiště, které by mělo podobný režim. „Nechceme, aby se hned zničilo. Chceme preferovat slušné děti se zájmem o sport, ne aby sem chodily popíjet krabicové víno a dělaly nepořádek, jako je tomu jinde,“ svěřuje se ředitel DDM Šuplík Jiří Štěrba.


A jak si chce Kadaň svůj nový areál se dvěma sportovišti střežit? Hřiště se budou zamykat, bude u nich vždy dozor a navíc jsou sledována kamerou. Do čtrnácti dnů by měla být u hřišť také budka pro „hlídače“, kde bude mimo jiné půjčovna míčů a sítí. Rozvrh hodin bude k dispozici na recepci, nebo zájemci mohou volat přímo do Šuplíku.


Bývalé hřiště u kadaňského Domu dětí a mládeže (DDM) dlouhé roky pustlo. Od včerejška znovu slouží hrám – na zanedbaném pozemku vyrostla dvě nová hřiště. Víceúčelové na míčové sporty a hřiště na plážový volejbal.


Na univerzálním hřišti s umělým povrchem se dají hrát všechny míčové sporty. Basketbal, malá kopaná, volejbal, tenis, nohejbal… Nad ním je hřiště na beach volejbal. Mezi oběma sportovními plochami jsou pak stupně, které slouží jako schodiště a zároveň jako tribuny.


Provoz obou sportovišť má na starost právě DDM Šuplík, a také proto budou mít děti ze sportovních kroužků přednost. Kromě nich si sem budou moci přijít zahrát děti i dospělí. „Každý, kdo sem bude chtít chodit, vyplní přihlášku, zaplatí třicet korun (pro děti) nebo šedesát korun (pro dospělé) a dostane průkazku. Ta bude platit do konce školního roku a přes prázdniny, v září se pak budou vydávat nové,“ informuje Jiří Štěrba.


„Cena je symbolická, chceme, aby ho děti využívaly. Nestane se tady ale to, že přijde padesát dětí a budou se navzájem vyhazovat,“ říká ředitel.
Kadaň celý sportovní areál uvedla do provozu včera. Na nových hřištích si děti hned první den zasoutěžily. Konal se zde turnaj v minibasketbalu a soutěž zručnosti.


„S výstavbou jsme začali loni, na místě, kde bylo dříve hřiště základní školy,“ vzpomíná starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Hřiště stála šest milionů. Tři miliony šly z městského rozpočtu a tři miliony pak získalo město od Ústeckého kraje.“