Každé ze čtyř hřišť v Jirkově tak bude mít na starost jeden strážce. Ten bude na prostor, kde si děti hrají a kde jsou umístěny různé atrakce, dohlížet. Za odměnu dostane od města pět set korun měsíčně.


Vzhledem k tomu že během letošního roku přibyla ve městě dvě nová hřiště, počítá vedení Jirkova s tím, že se tato investice vyplatí. Opravy rozbitých plůtků u nových hřišť a další poničené věci totiž stojí město desetitisíce korun.

„Jen za první půlrok jsme za opravu vykopaných planěk u hřiště mezi ulicemi Červenohrádecká, Tkalcovská, U sauny a 5. května zaplatili třicet tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí Jirkova Eva Dušková.


Vhodné občany, kteří si posvítí na vandaly, vytipovali strážníci v těsné blízkosti hřišť. Vybraní lidé se zavázali, že na vandaly a záškodníky budou volat městskou policii.


Stará i obnovená hřiště začnou oči strážců hlídat nejpozději od konce tohoto měsíce. V nejbližších dnech totiž přijdou hlídači uzavřít smlouvu s městem.
Pokud se městu tento systém hlídání veřejného majetku osvědčí, plánuje vedení Jirkova podobným způsobem snižovat kriminalitu.