Jak už Deník jednou informoval, jirkovská radnice bude vymáhat po bývalém kastelánovi Červeného Hrádku Jaroslavu Stejnému náklady spojené s úklidem zaneřáděné oranžerie v areálu zámku.
Oranžerie fungovala jako rychlé občerstvení sloužící návštěvníkům. Letošní zprovoznění muselo být ale odsunuto, oranžerie se totiž nacházela ve zdevastovaném stavu.
O to, kdo ji uklidí, se živě zajímali i přispěvatelé diskuze na internetových stránkách města. „Sešel jsem se s panem Stejným, mým kamarádem, a informoval jsem ho o situaci kolem oranžerie. Požádal jsem ho, aby celou situaci začal urychleně řešit a věřím, že za několik dní dojde k její nápravě,“ napsal v odpovědi zvědavcům radní Bedřich Fryč.

 

„Sešel jsem se se starostou a dohodl se, že dostanu klíče a oranžerii uklidím. Klíče jsem ale nedostal,“ vysvětluje bývalý kastelán Jaroslav Stejný, proč nemohl v Oranžerii uklidit.


„Klíče měla kastelánovi předat paní Procházková,“ vysvětluje zase jirkovský starosta Radek Štejnar.To ovšem nic nezměnilo na faktu, že radnice vinu na špatném stavu objektu připsala bývalému nájemci oranžerie Jaroslavu Stejnému. Ten svou vinu popřel, ale nakonec radnici slíbil, že oranžerii uklidí a dá do pořádku. To se ale nestalo, uběhlo pár týdnů a práce na oranžerii pokračují bez přispění Jaroslava Stejného. Radnice i kastelán to zdůvodnily velmi zajímavě. Prý za to mohou chybějící klíče a osobní spory.
„Sešel jsem se se starostou a dohodl se, že dostanu klíče a oranžerii uklidím. Klíče jsem ale nedostal,“ říká Jaroslav Stejný. Starosta Jirkova Radek Štejnar to zase zdůvodnil špatnou domluvou mezi současnou ředitelkou zámku Hanou Procházkovou a Jaroslavem Stejným. „Klíče měla kastelánovi předat paní Procházková,“ vysvětlil starosta.
„Pan Stejný se na úklidu nepodílel. Na původním rozhodnutí se nic nezměnilo, město po něm bude vymáhat náklady. Není ještě hotovo, neví se, kolik to bude stát,“ napsala Deníku oficiální odpověď radnice její tisková mluvčí Eva Braumová.