Před časem přišel na adresu jirkovské radnice dopis, ve kterém si někteří obyvatelé Hrádku stěžovali, že na ně „mateřský“ Jirkov zapomíná. Pisatelé si přáli zřídit osadní výbor, který by hájil a prosazoval přání tamních obyvatel. „Chybí nám přechod pro chodce nebo chodník k autobusové zastávce,“ psali tehdy jirkovským radním.
 
Ačkoli vedení jirkovské radnice opomíjení Červeného Hrádku odmítlo, rozhodlo se obyvatele oslovit v anketě. Ta měla rozhodnout o zřízení zmiňovaného osadního výboru. „Doručili jsme sto čtyřicet osm anketních lístků, zpět se nám jich vrátilo sto sedm. Sto pět jich bylo pro zřízení osadního výboru. Zároveň anketa určila pět jmen, které ve výboru usednou,“ řekl Deníku jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.
 
Přání nespokojených obyvatel Hrádku tak bylo vyslyšeno. Ovšem o smyslu osadního výboru se dá pochybovat. Výbor může zastupitelům a radním předkládat různé návrhy, týkající se dění na Hrádku, ale konečné rozhodování zůstane, tak jak tomu bylo i doposavad, opět na radních a zastupitelstvu. Pravomoce osadního výboru jsou tak velmi omezené.