Podle organizátorů má jít o klasický motorkářský sraz, tak, jak jej lidé znají z okolních koutů republiky. Bude hrát tvrdá živá muzika, pro příchozí je připraveno několik soutěží a v nočních hodinách se počítá se striptýzem, protože něžné pohlaví k silným „mašinám“ neodmyslitelně patří.
„Jediné, v čem bude náš sraz oproti jiným výjimečný, je volný motokrosový závod pro všechny kubatury,“ uvedl včera hlavní organizátor akce Daniel Báča. Ten se pojede v sobotu na nedaleké motokrosové trati.


Už v loňském roce se mohli lidé v tomto ročním období setkat s desítkami motorkářů na silnicích v okolí Jirkova. Tehdy směřovali na vyloženě soukromou akci ve Vysoké Peci.
Veřejnost podle organizátorů nemusí mít strach z nějakého řádění motorkářských „band“, jak občas zazní v některých médiích. Sraz totiž proběhne pod dohledem policie. Například při odjezdu budou policisté jezdcům na dvou motorových kolech dávat dýchnout.


První Motomejdan, jak se akce oficiálně jmenuje, odstartuje v pátek a bude pokračovat až do neděle. Motomejdan je samozřejmě přístupný i pro pěší.