Zřídili si dokonce pětičlenný osadní výbor, který by měl hájit zájmy Hrádku v jirkovském zastupitelstvu.
V roce 1960 byla obec Červený Hrádek připojena k Jirkovu. Nářky tamních obyvatel se dají shrnou do jediné věty, která mimo jiné zazněla v dopise adresovaném jirkovské radnici. „Naše osada v posledních letech zůstává na okraji zájmu vedení města. Zdá se, že veškerý zájem, a výsledky to dokazují, k této územní části začínal a končil pouze péčí a zvelebováním zámku, který je její dominantou.“


Deník se včera s osadním výborem setkal, aby zjistil, které konkrétní problémy Červenohrádecké tíží.
„Je toho opravdu hodně. V obci chybí chodníky, přechod pro chodce, trápí nás špatná zimní údržba a úklid osady, máme problémy s odvodněním, katastrofálně je vyřešená zastávka MHD nebo třeba mizivá přítomnost městské policie,“ namátkou vypočítával jeden ze členů výboru Vladimír Holovský.
„Osadní výbor jsme zřídili, abychom byli oficiálně uznaní, samostatně nikdo ničeho nedosáhne. Nyní budeme předkládat různé návrhy na zlepšení naší situace v jirkovském zastupitelstvu,“ uvedla předsedkyně výboru Hana Šampalíková.


Zanedlouho by se měla uskutečnit schůzka obyvatelů osady Červený hrádek, na kterou si chtějí přizvat jirkovského starostu Radka Štejnara.
„Přijdu rád,“ vzkázal starosta na pondělním jednání zastupitelstva.